< Попередня новина


ПРЕДСТАВНИКИ ДП «ВИНОГРАДІВСЬКИЙ ЛІСГОСП» ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЮВІЛЕЙНОМУ 150-МУ З’ЇЗДІ ЛІСІВНИКІВ УГОРЩИНИ

  • Автор:  Прес-служба
  • 24.06.2019 16:05 давність новини: 114 дн.
  • Категорія: Загальні новини

У середу, 19 червня, у місті Томаші (TAMÁSI) на території парку Аппоньї (Apponyi) розпочав роботу 150-й щорічний з’їзд лісівників Угорщини, який тривав чотири дні.
У перші два дні З'їзду проходили змагання на визначення найкращого лісівника Угорщини, які складалися із 15 тематичних вправ.
Провідний інженер з охорони праці ДП «Виноградівський лісгосп» Степан Гаджега взяв участь у суперництві поза конкурсом.
У перший день змагань переважала мисливська тематика: стрільба по мішенях, пошук та характеристика мисливських трофеїв тощо.
Другий день був присвячений веденню лісового господарства: представлені теоретичні завдання на знання законодавства, а також практичні - на лісовідновлення, таксацію, відводи лісосік, селекцію, хвороби лісу, дендрологію та інші.
Всього у «лісівничому турнірі» взяли участь 25 осіб, у тому числі двоє – поза конкурсом (Україна та Румунія).
Найкращі результати представник української команди Степан Гаджега показав у трьох вправах: 
- на візуальне визначення параметрів дерева (розмірів та об’єму);
- «посадка лісових культур» (визначення відповідності культур нормативам, ураження хворобами, рівномірність посадки тощо);
- визначення породи, сорту та об’єму лісоматеріалів.
Завершальним етапом ювілейного З’їзду була посадка алеї молодих дерев у парку Аппоньї.
Учасники та гості (у тому числі лісівники зі Словаччини, Хорватії, Сербії та Румунії) мали змогу на практиці побачити та обговорити різницю у методах ведення лісового господарства різних держав, відведенні і таксації лісосік, проведенні замірів та обліку лісопродукції, у видах рубок та у законодавстві в цілому.
Загалом міжнародний формат заходу сприяв зміцненню співпраці та обміну досвідом у сфері ведення лісового та мисливського господарства, що є важливим здобутком для галузі.