< Попередня новина


НАУКОВЦІ УКРАЇНИ ТА ЧЕХІЇ ДОСЛІДЖУВАЛИ ШАЛАНКІВСЬКІ ЛІСИ

  • Автор:  Прес-служба
  • 06.07.2019 16:23 давність новини: 102 дн.
  • Категорія: Загальні новини

На базі 5 та 6 кварталів Шаланківського лісництва Виноградівського лісгоспу група науковців проводила обстеження насаджень на предмет ураження патогенними організмами.
В експедиції взяли участь науковці з дослідницького центру фітофтори Університету Менделя м. Брно, Чехія (Ivan Milenković та Dr. Tamara Corcobado Sanchez), Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного лісотехнічного університету України (канд. с.-г. наук Володимир Крамарець та канд. біол. наук Ірина Мацях), а також спеціаліст Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист» Юрій Крамарець.
Фахівцями відібрано зразки опалого у воду листя, ґрунту та коріння дерев, пошкоджених фітофторами.
Як пояснив канд. с.-г. наук Володимир Крамарець, за допомогою зібраного матеріалу буде проведено лабораторні дослідження на визначення видового складу патогенів-збудників хвороб, що масово уражають ліси у різних країнах світу. Частина досліджень буде проведена на сучасному обладнанні в дослідницькому центрі фітофтори Університету Менделя, що дасть змогу отримати найбільш точні результати (www.phytophthora.org).
Ivan Milenković зауважив, що одним із основних заходів щодо запобігання поширенню грибоподібних організмів з роду Phytophthora у лісових насадженнях дуба є зміна способу лісовідновлення із садіння саджанцями на сівбу жолудями. У лісових культурах, створених методом сівби, коренева система молодих дубків не травмується, краще розвивається та є стійкішою до абіотичних та біотичних пошкоджень. Окрім цього, патогени з розсадників не переносяться на лісові ділянки та не впливають на ріст дерев.