< Попередня новина


Планова осіння ревізія та інвентаризація в лісовому фонді

  • Автор:  Прес-служба ДП "Виноградівського лісгоспу"
  • 31.10.2016 09:12 давність новини: 5 р.
  • Категорія: Загальні новини

З початку 2016 року на території державного лісового фонду ДП «Виноградівський лісгосп» виявлено 12 випадків незаконних рубок дерев обсягом 53 кубометра на загальну суму завданої державі шкоди 180,3 тис.грн. В тому числі, не встановленими (невідомими) особами здійснено 4 самовільні рубки – це 42 кубометра, розмір шкоди складає 143,1 тис.грн. Матеріали про лісопорушення направлені до правоохоронних органів, - порушено чотири кримінальні справи, які знаходяться в провадженні поліції.
З метою підвищення відповідальності посадових і матеріально-відповідальних осіб державної лісової охорони щодо якісного здійснення ними комплексу лісогосподарських та лісоохоронних заходів, спрямованих на запобігання порушень законодавства у сфері охорони, захисту лісу, збереження і раціонального використання лісових ресурсів, відповідно до Інструкції про порядок проведення ревізій лісових обходів (майстерських дільниць), затвердженої наказом Державного комітету лісового господарства України від 08.02.2010 року № 23 та наказу Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства від 17.10.2016 р. № 63 на території державного лісового фонду ДП «Виноградівський лісгосп» з 24 жовтня по 10 листопада проводиться осіння ревізія лісових обходів.
Результати ревізій розглядаються на нарадах в лісництвах, після чого лісничими розробляються заходи з усунення виявлених в роботі недоліків і порушень та подаються пропозиції керівнику підприємства про притягнення винних осіб до відповідальності, згідно чинного законодавства. Після проведення ревізії (до 10 листопада 2016 року) на виробничих нарадах лісгоспу та розгляду результатів осінньої ревізії будуть прийняті конкретні рішення та видано наказ по підприємству.
Паралельно з ревізією спеціалістами державної лісової охорони проводяться обстеження лісонасаджень на предмет виявлення осередків шкідників та хвороб лісу, згідно наказу по ДП «Виноградівський лісгосп» «Про проведення інвентаризації осередків шкідників та хвороб лісу на території державного лісового фонду підприємства» від 06.10.2016 року № 65.
Для детальних лісопатологічних обстежень насаджень підприємством будуть залучатися спеціалісти з лісозахисту Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, Закарпатського обласного лісопатологічного пункту «Львівлісозахист» та Департаменту екології.
За результатами проведених обстежень підприємством намічаються санітарно-оздоровчі заходи на 2017 рік, які погоджуються у вище вказаних відповідних обласних структурах, місцевими органами виконавчої влади та громадами, на території яких розміщені лісові насадження.

Служба охорони та захисту лісу ДП «Виноградівський лісгосп»