< Попередня новина


НАДІЙНІ ЗАХИСНИКИ ЛІСУ

  • Автор:  Прес-служба ДП "Виноградівського лісгоспу"
  • 25.10.2016 09:18 давність новини: 5 р.
  • Категорія: Загальні новини

Без добре налагодженої охорони лісів від самовільних рубок і пожеж, без надійного захисту від хвороб та шкідників неможливо забезпечити високу їх продуктивність. Чудові насадження, створені працею багатьох поколінь, можуть бути за короткий час знищені пожежею, знецінені хворобами та шкідниками чи самовільними рубками.
Завдяки самовідданій праці лісової охорони Шаланківського лісництва постійно зменшуються самовільні рубки, вчасно виявляються і ліквідовуються лісові пожежі, осередки шкідливих комах та захворювань.
Весь секрет їх успіху в чесній, сумлінній праці, у великій любові до лісу. Хороші ділові стосунки з сільськими радами, постійне роз’яснення населенню шкоди, яку завдають лісопорушники, обов’язкове викриття і притягнення їх до відповідальності і разом з тим постійно турбота про краще задоволення потреб населення в деревині.
Шкоди лісові завдають не тільки явні злочинці. Всі ми потроху залишаємо в ньому слід. Не дарма говориться :«Одна людина залишає в лісі слід, сотня – стежку, тисяча може залишити пустелю».
Простежимо за групою відпочиваючих, що проходять лісом. Скільки буде зрубано, зламано, понівечено деревець без потреби тільки тому, що в руках ніж чи сокира. Так само без потреби наривають оберемки квітів, які через годину зів’януть і будуть викинуті, збивають гриби, руйнують мурашники, гнізда птахів.
Потрібно взяти до уваги і те, що шкода лісові обертається шкодою для нас. Більшість з нас має звичку, йдучи по лісу, збивати всі неїстівні гриби. Хоча, навіть отруйні гриби приносять користь лісу, збагачують грунт азотом. У багатьох із нас лишились поняття про ліс, як про щось невичерпне. Серед людей, що приходять в ліс відпочивати, безсумнівно, більшість його щиро любить, але не уміють поводитись в ньому так, щоб не завдавати шкоди.
Лише постійна роз’яснювальна робота в сім’ї, дитячому садку, школі, на виробництві, телебаченні, преси – може поступово змінити наше ставлення до лісу. Разом з тим кожен повинен знати, що заподіяна лісу шкода, тим більше свідомо, не пройде безкарно.
Лісових пожеж в нашому районі порівняно мало. Добре налагоджена охорона лісу швидко виявляє і ліквідовує їх. Пожежі виникають переважно весною в сухі теплі дні, коли земля вкрита опалим листям і сухою травою. Головною причиною виникнення пожеж є наша безтурботність, необережність поводження з вогнем. Буває, що людина любить ліс і не хотіла б завдати йому шкоди, але не знає, що в суху вітряну погоду відкинутого сірника чи недокурка, а тим більше не погашеного вогнища може спалахнути пожежа, яку одному або кільком дорослим людям загасити не під силу. Спричинює до лісових пожеж весняне спалювання сухої трави та чагарників поблизу лісу. Користі від такого спалювання мало, а шкода буває значною. Разом з лісом знищується укриття для дичини, пташині гнізда, звірі, корисні комахи. На згарищах довго не ростимуть гриби, ягоди, лікарські рослини.