< Попередня новина


ЛІСІВНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ ПРО ВИСОКУ ПОЖЕЖНУ НЕБЕЗПЕКУ!

  • Автор:  Прес-служба
  • 06.08.2018 14:50 давність новини: 228 дн.
  • Категорія: Загальні новини

Впродовж вихідних, 4 та 5 серпня, державною лісовою охороною ДП "Виноградівський лісгосп" спільно з рятувальниками Виноградівщини проведено одразу два рейди під умовними назвами «Ліс» та «Урожай». 
Рейдова бригада відвідала один з лісових масивів Виноградівського району та поле, де працювала зернозбиральна техніка. З відпочиваючими та селянами провели профілактичну бесіду про суворе дотримання правил пожежної безпеки під час жнив та відпочинку в лісі, а також роздали інформаційні листівки.
Причиною виникнення лісових пожеж є необачна дія людини (недотримання правил протипожежної безпеки – розведення вогнища і необережне поводження з ними, сільськогосподарські палі, використання несправної техніки та агрегатів, браконьєрське полювання в засушливий період року, грозові розряди та самозаймання торфу тощо). Найбільше лісових пожеж виникає у вихідні та святкові дні. Тому, в даний період у лісах заборонено розводити вогнища. Не можна кидати запалені сірники, недопалки, палити та користуватися вогнем поблизу машин.
Культурно-масові заходи в межах лісового фонду необхідно проводити на спеціально відведених ділянках, поблизу яких повинні бути засоби пожежогасіння або водоймища.
Будь-яка пожежа починається із займання, яке нерідко може ліквідувати одна людина. Але ліквідувати пожежу одній людині, тим більш без відповідних засобів не так просто. Тому, при виникненні пожежі в лісі, по-перше, НЕ панікуйте! Відомо, що паніка серед людей навіть при невеличкій пожежі є причиною значних жертв. По-друге, треба повідомити пожежну частину за номером 101 (або поліцію – 102), і після цього вступати в боротьбу з вогнем. 
Розбурхана стихія потребує колосальних зусиль, великої кількості людей, значної кількості спеціальної та іншої техніки, і саме основне – вміння та витримки. При пожежі рахунок часу йде на секунди, тому необхідно заздалегідь знати де, та які засоби пожежегасіння розміщуються та як ними користуватися. Найбільш доступними засобами гасіння займань і пожеж є: вода, пісок або грунт, ручні вогнегасники, азбестові й брезентові покривала та навіть гілки листяних порід дерев і одяг.
Під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг і просік, тримайте в полі зору інших учасників гасіння пожежі. Особливо будьте обережні в місцях торф’яних пожеж. Враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів. Якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість чи галявину, увійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини.
Під час пожеж на людях може спалахнути одяг. Якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум’я, в жодному разі не біжіть – це ще більше роздуває вогонь. Побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте не неї пальто, плащ, будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожені) та щільно притисніть до тіла. Робиться це для того, щоб припинити доступ повітря до місця горіння. За потреби викличте медичну допомогу за коротким номером 103.
Будьте пильними! Неухильно дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісі, адже охорона його від пожеж – моральний обов'язок кожного члена суспільства!