< Попередня новина


ЛІСІВНИКИ ВИНОГРАДІВЩИНИ ПРОВОДЯТЬ ЗАХОДИ З ОХОРОНИ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК

  • Автор:  Прес-служба
  • 20.12.2018 11:58 давність новини: 180 дн.
  • Категорія: Загальні новини

Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місце розташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах. 
Усі ліси України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно відправа власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.
З метою збереження хвойних молодняків у різдвяно-новорічний період, посилення охорони лісів від незаконних рубок та на виконання наказу Держлісагентства від 15.11.2018 року № 960 «Про організацію та забезпечення охорони хвойних молодняків від незаконних рубок у різдвяно-новорічний період 2019 року» лісовою охороною державного підприємства «Виноградівське лісове господарство», спільно з працівниками правоохоронних органів протягом грудня-січня місяців проводяться рейди в межах державного лісового фонду та перевірки місць збуту новорічних ялинок.
Згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев тягне за собою адміністративну відповідальність з накладенням штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб - від 119 до 204 грн. Розмір шкоди, заподіяної лісу, внаслідок самовільної рубки хвойних дерев громадянами становитиме від 330 гривень.
Крім того, відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за «Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу» - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу (зокрема – ялинок) чи без такої,- рішення будуть прийматись відповідними місцевими судами.
На виконання наказу ДП «Виноградівський лісгосп» від 20.11.2018 р. № 83 «Про забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок у різдвяно-новорічний період 2019 року» та відповідно до погодженого з Виноградівською райдержадміністрацією та Виноградівським відділенням поліції планом, державною лісовою охороною спільно з працівниками нацполіції, станом на 19.12.2018 р. проведено три рейди щодо виявлення незаконно добутих новорічних ялинок.
Проведеними перевірками незаконних порубок на території державного лісового фонду не виявлено. На новорічні ялинки є відповідні бухгалтерські та товарно-транспортні документи і бирки зі штрих-кодами.