< Попередня новина


Ліси Виноградівського району

  • Автор:  Прес-служба ДП "Виноградівського лісгоспу"
  • 10.10.2016 09:33 давність новини: 5 р.
  • Категорія: Загальні новини

Загальна площа земель лісового фонду Виноградівського району становить 11 004,4 га., з яких вкрито лісовою рослинністю 10 113 га. Це становить 15,8% від території району ( по Україні – 15,7%, по області – 51,5%). Запас деревини в лісах району становить 2 144,50 тис.куб.м. Середній щорічний приріст в лісах становить 5 куб.м на 1 га.
Ліси по території району розташовані дуже нерівномірно і сконцентровані в переважно в північній (Шаланки, В.Ком’яти, Боржавське) та східній (Веряця, Черна, Новоселиця, Хижа) частинах. Центральна, південна а тим більше західна частина району майже зовсім не мають лісових урочищ.
Ліси району утворюються понад 20 видами дерев, серед яких домінують дуб, бук, ясен, граб, вільха, акація біла. Хвойні породи (сосна, ялина, модрина) представлені в насадженнях в ролі домішок до головних лісоутворюючих порід для підвищення загальної продуктивності насадження. На 4689,5 га. (46%) вирощуєм головну лісову деревну породу – дуб, та 2519,1 га. (25%) зайнято під насадженнями бука лісового. Середній вік насаджень перевищив 65 років (по Україні 55 років), іде поступове старіння лісу, що сприяє погіршенню їх санітарного стану. 7001,4 га. (64%) лісів віднесені до лісів 1-3 категорії з обмеженим режимом використання, які виконують переважно екологічні, рекреаційні та захисні функції. Крім того наші ліси характеризуються високим відсотком заповідних лісів (13%), який має стійку тенденцію до зростання (“Чорна гора”, “Юлівська гора”, “Чонянський деренковач”, “Боржава” та інші).
Мала лісистість не означає, що ліс легше зберегти. Розкиданість лісових масивів малими урочищами по території району, густота населених пунктів та велика щільність населення викликають додаткові труднощі з охороною лісу від самовільних рубок та лісових пожеж. Планово проводяться спільні рейди з правоохоронними органами та екологічною службою по охороні лісу від самовільних рубок та захисту раньовесняних червонокнижних рослин.
Щороку підприємство проводить лісовідновлення на площі близько 40 га. Це основному суцільні зруби минулого року. У 2015 році ми збільшили площу вкриту лісом за рахунок посадки лісових культур на непродуктивних сінокосах.
Кожен рік на лісокультурну компанію та акцію «Майбутнє лісу у твої руках» залучаємо старші класи місцевих середніх шкіл (Шаланківської ЗОШ, Виноградівського НВК, Оніцької ЗОШ). Це дає не тільки економічну вигоду для обох сторін, но і служить значним виховним процесом для дітей.
ДП «Виноградівський лісгосп» сприяє забезпеченню сталого розвитку і управління лісовим господарством, збільшенню площ лісів, збереженню біорізноманіття та невиснажливого лісокористування. Позитивні якісні і кількісні зміни в лісовому фонді призведуть до оптимізації його вікової структури, що дозволить повніше задовольняти зростаючі потреби суспільства у деревині, інших лісових ресурсах та корисних властивостях лісів. А для досягнення цих цілей на місцях необхідна тісна співпраця органів місцевого самоврядування та всіх гілок виконавчої влади.
Провідний інженер з відведення і таксації лісосік
ДП «Виноградівський лісгосп» В.Токач