< Попередня новина


Кілька фактів про вплив людини на довкілля

  • Автор:  Прес-служба
  • 20.04.2019 14:46 давність новини: 2 р.
  • Категорія: Загальні новини

З нагоди 20-ї річниці святкування Дня довкілля, ми знайшли для Вас цікаві факти та корисні інфографіки, що наглядно демонструють екологічне становище нашої планети та вплив людини на нього! 
Атмосферне повітря є одним з тих компонентів довкілля, від стану якого залежить стан здоров’я людини. Від забруднення повітря страждають і всі живі істоти, які вимушені мігрувати в пошуках чистішого середовища існування, що викликає розбалансованість екосистем. Тому до заходів, які суспільство повинно впроваджувати на захист атмосферного повітря, можна віднести:
• мінімізацію та запобігання викидів шкідливих речовин в атмосферу шляхом застосування промисловими підприємствами екологічних фільтрів
• перехід на експлуатацію екологічного транспорту та побутової техніки
• контрольована утилізація сміття, особливо це стосується спалення побутових відходів
• впровадження комплексних «зелених» альтернатив, які б були корисні не лише для повітря, а і для здоров’я людини (наприклад, мотивувати людей використовувати велосипеди, оскільки це корисно і для екології, і для самопочуття)
• розробка екологічно орієнтованого законодавства та програми (Джерело: www.sd4ua.org)

На початку цього тисячоліття Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про забруднення навколишнього середовища. Результати дуже сумні. Наприклад, в Каїрі, повітря дуже сильно забруднене. Дихати «під відкритим небом» там цілий день, для організму, все одно що викурити пачку цигарок.
Після недавніх досліджень з’ясувалося, що найчистіше повітря в світі - на острові Тасманія, який знаходиться поруч з Австралією.
На сьогоднішній день у світі близько 500 мільярдів машин, їх вихлопні гази виробляють понад 200 шкідливих речовин. Середньостатистичний автомобіль виробляє понад 500г відходів у вигляді газу менш ніж за 35км шляху.
Виробництво металу є джерелом 6% всієї емісії вуглекислого газу в атмосферу нашої планети.
На пересилку спаму щорічно витрачається 33 мільярда кВт/год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 мільйонів тон вуглекислого газу (як три мільйони автомобілів). Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 мільйона будинків. (Джерело: osnova.com.ua)
Разом з тим, ДП "Виноградівський лісгосп" закликає громадян утриматися від спалювання сміття та сухої рослинності, оскільки це завдає шкоди здоров'ю людей, погіршує стан екосистеми та провокує природні пожежі, в яких гине все живе!
СТАЛИ СВІДКОМ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ - ТЕЛЕФОНУЙТЕ 101!