< Попередня новина


ЯК РОЗПІЗНАТИ «ЛЕГАЛЬНУ» ЯЛИНКУ?

  • Автор:  Прес-служба
  • 11.12.2019 10:44 давність новини: 170 дн.
  • Категорія: Загальні новини

З наближенням різдвяно-новорічних свят, державні лісогосподарські підприємства розпочали реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Деякі лісгоспи пропонують до продажу ялинки в горщиках, які після свят можна висадити на подвір'ї. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.
Придбати ялинку можна безпосередньо у держлісгоспах, на спеціально обладнаних торгівельних майданчиках або на ялинкових базарах.
ДП «Виноградівський лісгосп» не здійснюватиме реалізацію новорічних ялинок, оскільки у підприємства відсутні ліміти на їх заготівлю.
Новорічні дерева, що заготовлені легальним шляхом, обов’язково повинні бути промарковані самоклейними етикетками або пластиковими бирками із штрих-кодом, за яким їх походження можна прослідкувати онлайн у Системі електронного обліку деревини (OPEN.UKRFOREST.COM). Ці спеціальні уніфіковані засоби маркування розриваються при спробі зняття, тим самим унеможливлюється їх повторне використання.
Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні, державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено безкоштовне програмне забезпечення для Android - yalynka.info, яке можна встановити з Google Play Market. За допомогою цього додатку кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки, яка пропонується до продажу (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).