< Попередня новина


Ідучи в ліс - дотримуйтеся правил!

  • Автор:  Прес-служба
  • 24.10.2018 14:21 давність новини: 149 дн.
  • Категорія: Загальні новини

З настанням осені у лісах з’явилися гриби і населення масово ринуло на «тихе полювання». 
Разом з цим, для працівників державної лісової охорони побільшало клопоту. Адже, йдучи до лісу, відвідувачі часто залишають за собою сміття, розводять багаття у невідведених для цього місцях, знищують або пошкоджують чагарники та лісові культури, інколи навіть скоюють незаконну порубку дерев.
Державне підприємство «Виноградівське лісове господарство» нагадує, що за всі ці дії передбачена відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення:
1) Засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 73 КУпАП).
2) Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 77 КУпАП).
3) Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 77-1 КУпАП).
4) Знищення або пошкодження підросту в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.66 КУпАП).
5) Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами і покидьками, що спричиняє його усихання чи захворювання, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.72 КУпАП).
6) Знищення або пошкодження відмежувальних знаків у лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 73 КУпАП).
7) Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 65 КУпАП).
Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк (ст. 246 Кримінального кодексу України).
Окрім штрафу, порушникам доведеться сплатити ще й за шкоду, нанесену природним ресурсам, яка обраховується виходячи з таксової вартості незаконно зрубаної деревини відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 "Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» та від 24 липня 2013 року № 541 "Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд».