На території лісгоспу діє 1 учнівське лісництво (табл. 1), в діяльності яких беруть участь 11 учнів. Учнівські лісництва, як структурні підрозділи закладів освіти, забезпечують потребу школярів та учнівської молоді в здобутті знань і навичок у галузі лісівництва, сприяють вихованню свідомого ставлення до праці, до охорони природи, використанню та відтворенню лісових ресурсів та вибору майбутньої процесії. В своїй діяльності учнівські лісництва повинні керуватися основними положеннями Закону України «Про освіту», Лісового кодексу України та Положенням про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти України від 01.11.1995 р. № 307.

Таблиця 1 - Характеристика учнівських лісництв

Лісництва і номери кварталів, які входять до складу учнівських лісництв Рік утворення лісництва Кількість учнів в лісництві Загальна площа учнівського лісництва, га Лісові ділянки, га Нелісові землі
вкриті лісовою рослинністю невкриті лісовою рослинністю
Шаланківське учнівське лісництво
Шаланківське кв.5,6 2004 11 113,0 85,4 26,9 0,7
Члени учнівських лісництв приймають участь у виконанні таких робіт: догляд за розсадником, агротехнічний догляд за лісовими культурами, заготівлі насіння жолудів дуба, заготівлі лікарських рослин та інше.